NMU organiseert bijeenkomst over nieuwbouw en landschap in Gelderse Vallei

15/12/2011 - De NMU houdt op donderdag 19 januari van 13.00-18.00 uur in Hotel Schimmel in Woudenberg de inspiratiebijeenkomst over nieuwe bebouwing in de Gelderse Vallei. Op de bijeenkomst wordt besproken hoe nieuwe bebouwing (vooral stallen en bedrijfsuitbreiding) gebouwd kan worden, zonder het bijzondere landschap aan te tasten.

De bijeenkomst is gericht op het vergroten van draagvlak voor landschappelijke inpassing en beeldkwaliteit. We delen ervaringen en kennis met elkaar, en komen met handvatten voor gemeenten en voor initiatiefnemers met bouwplannen in het buitengebied. Zo willen we samen een brug slaan tussen plannen en de praktijk.

Voor gemeenten

De bijeenkomst is onder meer bedoeld voor alle Utrechtse en Gelderse gemeenten van de Gelderse Vallei en Eemland (bestuurders, beleidsambtenaren, loketambtenaren), de leden van de Reconstructiecommissie Gelderse Vallei/Utrecht Oost, de Provincie Utrecht, SVGV, LEU, terreinbeherende  organisaties, maatschappelijke organisaties, bureaus voor landschapsarchitectuur en derdelijke. Ook andere ge
interesseerden zijn welkom.

Reconstructie

In het reconstructieproces is ruimte voor een toename van bebouwing in het landelijk gebied. Er komen nieuwe agrarische bedrijfsvestigingen, en vooral ook uitbreiding en schaalvergroting van bestaande (agrarische) bedrijfslocaties. De nieuwe bebouwing komt de landschappelijke kwaliteit van het gebied niet altijd ten goede, bijvoorbeeld omdat die te grootschalig en functioneel is, met een lage beeldkwaliteit en niet of onvoldoende ingepast in het landschap.

Belangrijke instrumenten zijn beeldkwaliteitsplannen, landschapsontwikkelingsplannen, welstandsnota’s en bestemmingsplannen. Maar de praktijk tussen mooie plannen en de werkelijkheid is nogal eens weerbarstig.

Download Programma


Voor meer informatie over de bijeenkomst: Marcel Blom (m.blom@nmu.nl, 030 2567 359).

Aanmelden:

*  Achternaam:
*  Organisatie:
Telefoon:
*  E-mailadres:
 

Thema: Ruimte, Doe mee


Tweets